Ogłoszenie

Zapraszamy do gry na Czacie Klimatycznym oraz do tworzenia legend i opowiadań fantasy związanych z naszą wyspą.

#1 2014-09-04 02:20:24

 Pomurnik

Wiedźmin

Punktów :   

Legenda świątyni na wyspie - Ludzie-Węże














Zapewne znasz już tą legendę o powodzie odwiecznej walki
bogini ognia Ignis z bogiem mórz i oceanów Maerem. O tym jak w gniewie po utracie jedynego syna, rozwścieczona, żądna zemsty matka spaliła lagunę syren, przemieniając je w bestie, które nieświadomie bronią dostępu do wyspy, na której to góruje wulkan. Nie, mój drogi przybyszu, to nie jest zwykły skrawek ziemi, mimo iż wydarzenia te odbyły się wiele setek pokoleń temu.

Istnieje albowiem podanie, przez niewielu znane i przez niewielu odczytane ze starożytnych murów ruin, iż wyspa ta mieści świątynie Ignis. A w niej od wielu wieków zalegają niewyobrażalne bogactwa morskie: białe i czarne perły, diamenty, rubiny, łuski srebrnych i złotych koni morskich, i wiele, wiele innych,które ponoć zgromadziła zrozpaczona żona boga Maer, próbując odczynić złe tchnienie ze swych pięknych córek.

Pewno zastanawiasz się, dlaczego nikt jeszcze nie przepłynął wód aby splądrować opuszczoną świątynię? Wszak syreny z odpowiednią wiedzą i załogą nie stanowią tak ogromnego zagrożenia jak ludzie mawiają. Lecz na wyspie istnieje jeszcze jedna przeszkoda poza głęboką wodą, rzygającym raz po raz ogniem wulkanem czy syrenami, mój drogi przyjacielu. Ponoć Ignis, w dniu tworzenia wyspy i rosnącej na niej świątyni, wyrwała morskiego węża z wód, i cisnęła nim o rozgrzane skały,aby ten w bólach powił trzy jaja. A z nich wykluli się naga: jadowici ludzie o tułowiach węży, ich sile, szybkości i zwinności, którzy do dnia dzisiejszego strzegą świątyni, w której żyją. Ponoć na ich łuskach łamie się najtwardsza stal, a na jad nie ma znanego medykom lekarstwa.

Mój drogi przyjacielu, czyżbyś zbladł? Nie porzucaj marzeń o skarbach wulkanicznej wyspy, wszak ludzie-węże to tylko legenda.










Valentin Boomes - Aurora



[img]http://oi61.tinypic.com/95wh3a.jpg[/img]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dbmaxfuture.pun.pl www.forumakwa.pun.pl www.ptakikuby.pun.pl www.desertkeylogger.pun.pl www.wrestlegame.pun.pl